Bezoekers van dit weblog zal niet ontgaan zijn dat over een maand, op zaterdag 11 oktober 2014, de opera The Rise of Spinoza van Theo Loevendie in de NTR ZaterdagMatinee in het Concertgebouw Amsterdam in première zal gaan.
Theo Loevendie in 2010 [Cf. blog]
Ik bracht blogs van de uit vier zangers bestaande 'cast':
de Britse countenor Tim Mead die de rol van Spinoza zal vertolken [cf. blog];
de Nederlandse sopraan Katrien Baerts die de rol van Clara van den Enden zal vertolken [cf. blog];
de Nederlandse bas-bariton Huub Claessens die de partij van Rabbijn Saul Levi Morteira zal zingen [cf. blog]
Nu dan, als laatste, de Nederlandse tenor Marcel Reijans die Franciscus van den Enden zal brengen. In november vorig jaar
was een eerste voorpremière van hem te horen [cf. blog] maar die is nu niet meer te beluisteren.
Voor ik Youtube-video's van hem hierheen haal, eerst hier de afbeelding die hij in zijn tot nu toe laatste tweet, die van 29 augustus, bracht:
"New opera by Theo Loevendie: this season's 'Not to be missed concerts' article in the Volkskrant this morning. Looking forward to it!" – zie hier zijn website.